SPRAWDŹ NA:
Zapraszam
do kontaktu
Zapraszam do kontaktu
+48 510 983 400
kontakt@personaltalent.pl
Personal Talent Anna Bartoszewicz-Pajka z siedzibą w Gdańsku, przy Piotrkowskiej 21
NIP: 8471077578, REGON: 191648773
e-mail: kontakt@personaltalent.pl, tel. +48 510 983 400
Wszystkie prawa zastrzeżone. Kopiowanie treści oraz zdjęć zabronione.
Foto: pixabay.com, unsplash.com, pexels.com
Obowiązek informacyjny przed wyrażeniem zgód na przetwarzanie danych (zobacz)
Realizacja: Plutowski.pl
Consulting: Adam Plutowski
Jesteś jedyną osobą na świecie,
która może wykorzystać swój potencjał
~ Zig Ziglar
Losowo zostali przydzieleni do jednej z dwóch grup i każdy dostał zestaw słów, które miał połączyć w sensowne zdania. Studentom powiedziano, że celem eksperymentu jest badanie prędkości, z jaką wykonają zadanie.W teście pierwszej grupy były takie wyrazy jak "agresywnie", "śmiały", "nieuprzejmy", "niepokoić", "zakłócać", "przeszkadzać" itp. W drugiej grupie studenci otrzymali słowa takie jak "szacunek", "taktowny", "uprzejmy", "cierpliwie”, "ustępować", "miły" itp.
Po zakończonej pracy każdy student miał odnieść wypełniony kwestionariusz organizatorowi i otrzymać dalsze instrukcje.Gdy student przychodził, to za każdym razem organizator był zajęty rozmową z asystentką. I to było sedno eksperymentu: zmierzenie czasu, po którym student przerwie tę sytuację, aby porozmawiać z organizatorem. Bargh przewidywał, że studenci z grupy rozwiązującej test z uprzejmymi słowami zdecydują się przerwać rozmowę później niż ci, którzy musieli używać agresywnych słów. Jednak wyniki go zaskoczyły. W czasie pierwszych 10 minut rozmowę przerwało tylko 16 % osób z grupy „uprzejmej” - większość poczekała, aż organizator skończy pogawędkę.
Natomiast w drugiej grupie rozmowę przerwało 67 % osób. Kilkuminutowy kontakt ze słowami „agresywnymi” albo „uprzejmymi” miał aż tak duży wpływ na zachowanie.
O mocy słów przeczytasz także tutaj.
Najnowsze wpisy:
Najnowsze wpisy: