SPRAWDŹ NA:

Zapraszam

do kontaktu

Zapraszam do kontaktu

+48 510 983 400

kontakt@personaltalent.pl

Personal Talent Anna Bartoszewicz-Pajka z siedzibą w Gdańsku, przy Piotrkowskiej 21

NIP: 8471077578, REGON: 191648773

e-mail: kontakt@personaltalent.pl, tel. +48 510 983 400

 

Wszystkie prawa zastrzeżone. Kopiowanie treści oraz zdjęć zabronione.

Foto: pixabay.com, unsplash.com, pexels.com

Obowiązek informacyjny przed wyrażeniem zgód na przetwarzanie danych (zobacz)

 

 

Realizacja: Plutowski.pl

Consulting: Adam Plutowski

Jesteś jedyną osobą na świecie,

która może wykorzystać swój potencjał

 

~ Zig Ziglar

Zadzwoń

Napisz

Zadzwoń

Napisz

Ograniczenia pod lupą

Praca z przekonaniami pokazuje, że każdy z nas może świadomie kierować swoim życiem. Doświadczam tego podczas pracy z moimi Klientami, gdy widzę jak po odkryciu i nazwaniu nowych przekonań zmieniają swoje reakcje, osiągają cele, czują się dobrze ze sobą. Przekonania mają moc.

 

Jak zmienić przekonania, które ograniczają?

 

Zapisz swoje kluczowe przekonania

Co myślę o sobie? Co myślę o swoich możliwościach? Czym jest dla mnie życie? Jak widzę swoją przyszłość? Czym jest dla mnie miłość? Jak postrzegam swój związek? Co myślę o swojej pracy? Co myślę o ludziach w ogóle?

Dodaj swoje pytania, które będą dla Ciebie ważne. Zapisz odpowiedzi i dopisz datę – za jakiś czas możesz wrócić i zobaczyć, jak Twoje przekonania zmieniają się. To będzie Twoja osobista droga rozwoju.

 

Zwróć uwagę, jak reagujesz na swoje przekonania

Zastanów się, co czujesz, gdy to właśnie myślisz. Przyjrzyj się reakcjom Twojego ciała – może nieświadomie napinasz ramiona, zaciskasz szczęki, pocą Ci się dłonie albo czujesz ucisk w żołądku? Gdy zapiszesz myśli, dodaj do tego sytuacje, w których tak myślisz oraz działania, które podejmujesz pod ich wpływem.

 

Po zapisaniu odpowiedzi spokojnie zastanów się

Co uzyskujesz dzięki temu przekonaniu? Czego Cię pozbawia? W jakich sytuacjach to przekonanie jest prawdziwe? W jakich sytuacjach to przekonanie jest nieprawdziwe?

 

Teraz wybierz 3 przekonania, które chcesz zmienić, aby były dla Ciebie wsparciem

Będą wśród nich te, które Cię ograniczają – zatrzymują , zabierają radość z jakichś sfer Twojego życia, mają negatywny wpływ na relacje, odbierają pewność siebie, energię, radość itd. Zastanów się, jak taka zmiana wpłynie na Twoje życie. 

 

Zapisz nowe przekonania, którymi chcesz zastąpić te dotychczasowe

Nowe przekonania zapisz w pierwszej osobie, o pozytywnym brzmieniu, w formie dokonanej (zamiast: chcę, chciałbym – używaj: mam, jestem itp.).

Przykłady:

Dobrze wyglądam w sukienkach (zamiast: Chciałabym wyglądać atrakcyjnie)

Jestem pewny siebie, gdy dobrze się przygotuję (zamiast: Chcę być pewny siebie)

Zasługuję na to, by zarabiać co najmniej ….. zł (zamiast: Chcę dużo zarabiać)

 

Nie sprawdza się całkowite odwracanie przekonania np.: „W towarzystwie zawsze czuję się spięta/y” na: „W towarzystwie zawsze czuję się swobodnie”, albo: „Nikt mi nie pomaga” na: „Wszyscy mi pomagają”, bo to jest oszukiwanie siebie i zaklinanie rzeczywistości. Natomiast myśl: „Gdy jestem wśród znajomych, czuję się swobodnie”, albo: „Są tacy, którzy mi pomagają” otwiera i daje inny, nowy punkt widzenia.

 

Znajdź trzy dowody z własnego życia na jego prawdziwość

Gdy uświadomisz sobie, że może być inaczej, niż Ci się wydaje – od dziesięciu lat na przykład – to jesteś na dobrej drodze do zmiany. Oczywiście to droga raz pod górkę, a raz z górki, bo nie da się jak za dotknięciem czarodziejskiej różdżki przestać wierzyć w coś, co się dobrze znało, i zacząć z dnia na dzień ufać nowemu.

 

05 czerwca 2020

WYŚLIJ CV