SPRAWDŹ NA:

Zapraszam

do kontaktu

Zapraszam do kontaktu

+48 510 983 400

kontakt@personaltalent.pl

Personal Talent Anna Bartoszewicz-Pajka z siedzibą w Gdańsku, przy Piotrkowskiej 21

NIP: 8471077578, REGON: 191648773

e-mail: kontakt@personaltalent.pl, tel. +48 510 983 400

 

Wszystkie prawa zastrzeżone. Kopiowanie treści oraz zdjęć zabronione.

Foto: pixabay.com, unsplash.com, pexels.com

Obowiązek informacyjny przed wyrażeniem zgód na przetwarzanie danych (zobacz)

 

 

Realizacja: Plutowski.pl

Consulting: Adam Plutowski

Jesteś jedyną osobą na świecie,

która może wykorzystać swój potencjał

 

~ Zig Ziglar

Zadzwoń

Napisz

Zadzwoń

Napisz

Praca i reszta życia

Work – life balance to idea, według której życie zawodowe i życie osobiste nie mieszają się. Jest to temat znany w Polsce od wielu lat i przez ten czas dojrzeliśmy, aby mówić o tym głośno i – nawet w niewielkiej firmie – pracodawca stara się zapewnić benefity, które wspomogą inne aspekty życia pracownika (sport, zdrowie, rozrywka itp.). Pracoholizm i brak czasu przestały być postrzegane jako oznaka sukcesu zawodowego i prestiżu.

 

Tymczasem świat pędzi dalej … Rozwój technologiczny sprawił, że można pracować efektywnie w dowolnym momencie - z pociągu, kawiarni i z własnej kanapy. Jednak z drugiej strony – to, że służbowy laptop czy smartfon zawsze jest pod ręką sprawia, że jesteśmy cały czas w pracy. Prawda jest taka, że zanika już podział: „praca” vs. „reszta życia”. Jakkolwiek mocno byśmy za tym tęsknili.

 

Jesteśmy dostępni 24/7. Prowadzimy rozmowy biznesowe podczas urlopów, odpowiadamy na służbowe maile czekając na wizytę u lekarza, planujemy swój kalendarz na jutro wioząc dzieci z przedszkola. Zatem przyszedł czas, aby zamiast szukać równowagi work-life balance, zadbać o integrację życia prywatnego z zawodowym, czyli work life integration

 

Ta idea zakłada, że nie ma sztywnego podziału pomiędzy światem zawodowym i prywatnym, a my powinniśmy umiejętnie przełączać się między nimi. Jak tego dokonać?

Potrzebne są kompromisy. Dlatego zarówno pracodawcy, jak i pracownicy, stają się bardziej elastyczni. Dla pracodawców nie stanowi już problemu odbieranie prywatnego telefonu w pracy czy praca z domu, a jednocześnie współpracownicy i przełożeni nie widzą niczego niestosownego w wysyłaniu maili czy dzwonieniu poza ustalonymi godzinami pracy.

 

Work-life integration to postawa holistyczna: pracę traktujemy jako integralną część życia, a nie osobne, obowiązkowe zajęcie. I jak każde zjawisko ma dwie strony medalu. Dla jednych work-life integration jest rzeczywistością, w której czują się świetnie, natomiast dla innych wyjście z pracy o określonej godzinie i „odłączenie się” od służbowej poczty jest najlepszym sposobem, aby odpocząć i osiągnąć równowagę. Work-life integration docenia przede wszystkim pokolenie Y, dla którego liczy się elastyczny czas pracy i kariera freelancera. Pokolenie Z, choć nie ceni tak bardzo sztywnego podziału na obie sfery, to przy wyborze miejsca pracy zwraca uwagę, by nie brać nadgodzin i pracy w weekendy.

 

Lepiej więc dać pracownikom wybór pomiędzy work-life balance a work-life integration. Jest to wyzwanie dla pracodawców i HRowców – jak to zrobić.

 

11 czerwca 2019

WYŚLIJ CV