SPRAWDŹ NA:

Zapraszam

do kontaktu

Zapraszam do kontaktu

+48 510 983 400

kontakt@personaltalent.pl

Personal Talent Anna Bartoszewicz-Pajka z siedzibą w Gdańsku, przy Piotrkowskiej 21

NIP: 8471077578, REGON: 191648773

e-mail: kontakt@personaltalent.pl, tel. +48 510 983 400

 

Wszystkie prawa zastrzeżone. Kopiowanie treści oraz zdjęć zabronione.

Foto: pixabay.com, unsplash.com, pexels.com

Obowiązek informacyjny przed wyrażeniem zgód na przetwarzanie danych (zobacz)

 

 

Realizacja: Plutowski.pl

Consulting: Adam Plutowski

Jesteś jedyną osobą na świecie,

która może wykorzystać swój potencjał

 

~ Zig Ziglar

Zadzwoń

Napisz

Zadzwoń

Napisz

Praca z miłości czy z rozsądku?

„Rób to, co kochasz. Niech praca będzie Twoją pasją.” - te przekonania sprawiają, że żyjemy pod presją ciągłego poszukiwania pasji zawodowej, dzięki której będziemy żyć dostatnio i szczęśliwie. Tymczasem pracując z moimi klientami na coachingu przekonuję się, że nie jest to dogmat, ale jedna z dróg do satysfakcji w życiu. Czy każdy pasjonat biegania, gier komputerowych czy pieczenia ciast musi przekuć to na karierę, aby być naprawdę szczęśliwym?Nie musisz swojej pracy kochać. Nie musi być pierwszą rzeczą, którą chcesz robić w wolny dzień. Aby mieć z niej satysfakcję, wystarczy, że będziesz ją lubić. Jak to zrobić?

 

Znajdź sens w swojej pracy

Uważam, że zamiast mówienia ludziom „Niech praca będzie Twoją pasją” warto mówić: „Znajdź sens swojej pracy”. To jest sedno satysfakcji. Nieustanne szukanie tego, co kochasz i co jednocześnie przyniesie zyski może być frustrujące. Zamiast dawać energię do działania spowoduje zniechęcenie. Możesz zrobić inaczej: nazwij, co jest ważne dla Ciebie w pracy. Co ważnego dla siebie zyskujesz dzięki niej? Bezpieczeństwo, kontakty z ludźmi, spokój, bycie w ruchu, tworzenie nowych produktów, uczenie ludzi nowych kompetencji, pieniądze ... Dla każdego może to być coś innego.

Najlepsza praca „tu i teraz”Każdy ma własną definicję zadowolenia z pracy. Ba! Ona zmienia się w ciągu życia. Np. teraz czujesz, że przydałoby Ci się nieco bezpieczeństwa finansowego, więc w wolisz pozostać na etacie zamiast zakładać firmę (chociaż o tym marzysz).Ludzie skupieni na mglistym celu: praca = pasja = wysokie zarobki są przekonani, że sukces czeka na nich gdzie indziej. Umieją jednym tchem wymienić to, czego nie lubią w swojej pracy. W konsekwencji poziom zadowolenia z pracy gwałtownie spada. Możesz spróbować inaczej. Odpowiedz sobie na pytania: Co robisz teraz ZAMIAST znalezienia w pracy dobrych stron? Jakie Twoje doświadczenia w pracy pokazały Ci, że możesz czuć się tu dobrze?Zanim zaczniesz szukać pracy marzeń popatrz na „tu i teraz”. Przez miesiąc na koniec każdego tygodnia skup się na aspektach pracy, które dały Ci zadowolenie. Co było dla Ciebie ważne? Co możesz zrobić, aby mieć więcej satysfakcji? Rób notatki – zbierzesz konkretne dane, czego potrzebujesz, aby polubić swoją pracę.

 

Miłość (do pracy) to zaangażowanie

Pokochanie pracy (jak każda miłość) wymaga zaangażowania. Niejednokrotnie też poszerzania wiedzy na temat naszego zajęcia, aby odkryć w nim to, co ciekawe i pociągające. A gdyby nic Cię nie ograniczało w Twojej obecnej pracy, to co byś zrobił?  Są różne możliwości. Weź udział w rekrutacji wewnętrznej i zmień dział. Idź i porozmawiaj z szefem o nowych obowiązkach. Zaangażuj się w jakiś firmowy projekt lub nawet sam zapłać za szkolenie, dzięki któremu nabędziesz nowe kompetencje, które potem wykorzystasz w swojej pracy. A jaki byłby najlepszy sposób dla Ciebie, aby znaleźć satysfakcję w tym, co obecnie robisz?

 

Uważam, że niepotrzebnie wmawia się ludziom, że praca powinna być pasją. Spotykam wielu klientów, którzy podchodzą do pracy jak do rzemiosła (bez wielkich uniesień), dzięki czemu mogą zarabiać na przyjemności oraz hobby, które realizują przez pozostałą część doby oraz w weekendy. Natomiast wszechogarniający przymus czerpania nadnaturalnej przyjemności z pracy, sprawia, że są oni sfrustrowani taką sytuacją. Czują przymus, aby ciągle szukać, jednak albo brak im do tego zapału, siły, środków czy też ostatecznie - przekonania.

 

Gdy poświęcisz trochę czasu, aby odpowiedzieć na pytania z tego artykułu, zobaczysz czy swoją obecną pracę możesz polubić na "tu i teraz". .

 

09 lipca 2019

WYŚLIJ CV