SPRAWDŹ NA:

Zapraszam

do kontaktu

Zapraszam do kontaktu

+48 510 983 400

kontakt@personaltalent.pl

Personal Talent Anna Bartoszewicz-Pajka z siedzibą w Gdańsku, przy Piotrkowskiej 21

NIP: 8471077578, REGON: 191648773

e-mail: kontakt@personaltalent.pl, tel. +48 510 983 400

 

Wszystkie prawa zastrzeżone. Kopiowanie treści oraz zdjęć zabronione.

Foto: pixabay.com, unsplash.com, pexels.com

Obowiązek informacyjny przed wyrażeniem zgód na przetwarzanie danych (zobacz)

 

 

Realizacja: Plutowski.pl

Consulting: Adam Plutowski

Jesteś jedyną osobą na świecie,

która może wykorzystać swój potencjał

 

~ Zig Ziglar

Zadzwoń

Napisz

Zadzwoń

Napisz

Przekonania, czyli mapa świata

Czy uświadamiasz sobie, jak przekonania wpływają na Twoje życie? Wzbogacają Cię czy ograniczają? Przekonanie to uogólnienia na temat otaczającej nas rzeczywistości. To poczucie, że to, co myślisz lub mówisz, jest prawdą. To podręczny zestaw Twoich opinii, wyobrażeń, idei na temat świata, wartości, ludzi i siebie, który traktujemy jako fundament życia.

 

Przekonania są po to, aby usprawniać i porządkować naszą rzeczywistość, upraszczać ją. Dzięki nim mamy poczucie, że nasz świat jest bezpieczny i przewidywalny. Nie musisz za każdym razem analizować sytuacji, ponieważ masz już wyrobione zdanie na temat swojej firmy, sąsiadki, diety, kolegi z pracy oraz swoich wystąpień publicznych, umiejętności jazdy samochodem i wyglądu.Wiele przekonań zabieramy z dzieciństwa: otrzymaliśmy je od dziadków, rodziców, nauczycieli. Znaczenie ma to, za co byliśmy chwaleni, za co krytykowani, dlaczego byliśmy nagradzani lub karani. Kolejne przekonania dostaliśmy od osób dla nas ważnych – przyjaciół, małżonków, partnerów.Wiele tworzymy na bazie własnych doświadczeń, a inne zaś są tak powszechne, że przyjmują je całe grupy społeczne.

 

W pracy nad własnym rozwojem przekonania to klucz do satysfakcji z życia.Są przekonania wspierające, które nas uskrzydlają, dodają motywacji i energii do działania, pomagają kształtować satysfakcjonujące życie. Są też inne, które nas ograniczają, podcinają skrzydła, zatruwają naszą codzienność.

 

Przekonania działają jak filtry, przez które patrzysz na świat: przepuszczasz w nich określone informacje.To wpływa na Twoją tożsamość, motywację, samoocenę, poczucie własnej wartości, pewność siebie, wiarę we własne możliwości i możliwości w ogóle itd. Przekonania wpływają na poczucie bezpieczeństwa, samoakceptację, sens życia i wszystko, czego doświadczasz. Pozytywnie lub negatywnie.

 

Ponieważ każdy interpretuje rzeczywistość przez własny filtr, to różni się ona od rzeczywistości innych osób. Każdy ma swoją „mapę” świata, która różni się od mapy innych. Moja mapa jest inna niż Twoja, mimo że odzwierciedla ten sam fragment świata. Inaczej mówiąc każdy widzi ten sam świat po swojemu.

 

Podczas sesji z moimi Klientami punktem zwrotnym jest moment uświadomienia swojego przekonania i jego wpływu na życie. Gdy Ty chcesz sprawdzić swoje przekonania, to najpierw sprawdź je (każde osobno): czy to przekonanie faktycznie Ci służy oraz jakich obszarów dotyczy. Następnie zastanów się, czy Twoja „mapa świata” pozwala Ci na spokojne i szczęśliwe życie oraz czy dzięki niej możesz realizować moje plany.

 

07 lutego 2020

WYŚLIJ CV