SPRAWDŹ NA:

Zapraszam

do kontaktu

Zapraszam do kontaktu

+48 510 983 400

kontakt@personaltalent.pl

Personal Talent Anna Bartoszewicz-Pajka z siedzibą w Gdańsku, przy Piotrkowskiej 21

NIP: 8471077578, REGON: 191648773

e-mail: kontakt@personaltalent.pl, tel. +48 510 983 400

 

Wszystkie prawa zastrzeżone. Kopiowanie treści oraz zdjęć zabronione.

Foto: pixabay.com, unsplash.com, pexels.com

Obowiązek informacyjny przed wyrażeniem zgód na przetwarzanie danych (zobacz)

 

 

Realizacja: Plutowski.pl

Consulting: Adam Plutowski

Jesteś jedyną osobą na świecie,

która może wykorzystać swój potencjał

 

~ Zig Ziglar

Zadzwoń

Napisz

Zadzwoń

Napisz

Słowa mają znaczenie

Codziennie wypowiadamy tysiące słów. Porozumiewamy się, wyrażamy emocje, przekazujemy myśli, opowiadamy o wydarzeniach. Czy zastanawiasz się, jaką siłę mają słowa? Wypowiedziane mogą pozostać w pamięci ich odbiorcy na lata, jeśli nie na całe życie. Słysząc słowa można rosnąć lub marnieć.

 

W 2018r. IKEA przeprowadziła kampanię społeczną ”Bully a plant”. W jednej ze szkół postawiono dwa duże kwiaty, draceny. Miały te same warunki zewnętrzne: dostęp do światła, nawożenie, podlewanie. Różniło je jedynie to, co „słyszały” na swój temat.

Uczniowie nagrali pozytywne i negatywne wypowiedzi, które przez 30 dni były puszczana roślinom. Jedna słuchała tylko negatywnych wypowiedzi na swój temat, a druga - komplementów.Jakie były rezultaty? Chwalona roślina pozostała w dobrym stanie i wyglądała tak jak na początku eksperymentu. Natomiast obrażana - zaczęła więdnąć, jej liście usychały i wyglądała o wiele gorzej niż przed eksperymentem.No właśnie.

 

Słowa mają znaczenie. To nie tylko dźwięki czy zapisane symbole. Dzięki nim wyrażasz emocje i myśli, działasz, tworzysz przekonania. Słowa są jak puzzle, z których każdy buduje swoją rzeczywistość.

 

24 sierpnia 2020

WYŚLIJ CV